Termoplastické fólie UltraPly TPO

Firestone UltraPly TPO je chytrá volba, pokud hledáte střešní systém světlého odstínu, příznivý k životnímu prostředí, který zároveň kombinuje estetický vzhled s vynikající odolností proti ultrafialovému záření, stárnutí a vynikající pevnost spojů. UltraPly TPO je speciální termoplastický polyolefin kombinující polypropylén a etylénpropylénovou gumu. Vyztužená střešní membrána kombinuje odolnost proti stárnutí gumy a horkovzdušnou svařitelností termoplastů v pružné membráně. Zároveň prošla řadou testů na umělé stárnutí, které předpokládají její trvanlivost více než 30 let.

Snadné použití

UltraPly TPO je dostupné v pásech o šířce až 3,76 m, což umožňuje rychlou a ekonomickou pokládku. S hmotností od 1,2 kg/m2 je použitelné jako lehká membrána pro novostavby i renovace.

Spojování horkým vzduchem

Rychlá a ekonomická instalace systému UltraPly TPO je umožněna horkovzdušným svařováním při zajištění stejnoměrné kvality a pevnosti spoje. Teplem svařené spoje tvoří stejnoměrné spojení vrchní a spodní strany membrány. Systém spojování UltraPly TPO umožňuje celoroční instalaci při různých povětrnostních podmínkách, dokonce i při mínusových teplotách.

Vynikající odolnost a trvanlivost

Firestone UltraPly TPO neobsahuje plastifikátory, halogenové zpomalovače hoření a vykazuje vynikající odolnost proti UV záření a ozónu. Membrána má také vysokou odolnost proti růstu řas, plísní a půdních mikroorganismů stejně jako odolnost proti chemikáliím působícím na střechy.

Vynikající odrazivost

Světlý povrch TPO odráží sluneční záření předtím, než může být pohlceno a přeměněno na tepelnou energii. Tímto se případně zlepšuje energetická efektivita budovy.

Barevné odstíny

Standardní barva Firestone UltraPly TPO je světle šedá a bílá.

Membrána příznivá k životnímu prostředí

UltraPly TPO je energeticky efektivní fólie se schopností odrážet tepelné záření. Membrána neobsahuje sloučeniny chlóru, halogenidy anebo změkčovadla. V kombinaci s horkovzdušným spojováním je šetrná k životnímu prostředí. Fólie TPO je také lehce recyklovatelná. Tyto výhody dělají z UltraPly TPO ekologický střešní systém.

Spolehlivé řešení pro každou střechu

Fólie UltraPly TPO – lehká, pružná vyztužená střešní hydroizolace je navržena aby zajistila odpovídající trvanlivost pro většinu průmyslových použití. Firestone nabízí různorodé možnosti instalace pro nejrůznější typy střech, pro nové střechy stejně jako pro rekonstrukce.

Firestone TPO Mechanicky kotvený systém
Mechanicky kotvený systém UltraPly TPO používá fólie do šířky 2,0 m, v oblastech kde je nižší zatížení větrem je možno použít fólie šířky až 3,0 m. Šířka fólie a rozteč kotvení se liší podle výpočtu zatížení větrem. Spoje sousedních membrán jsou přeloženy minimálně 150mm. Plachty jsou kotveny ve spoji schválenými vruty a podložkami umístěnými přibližně 50mm od okraje membrány. Spoje navazujících membrán mají minimální přesah 100mm. Plachty jsou spojovány horkým vzduchem, požadavky na vybavení musí splňovat požadavky výrobce. Okraje střechy a prostupy musí být lemovány podle technických specifikací Firestone.

Firestone TPO Lepený systém
Při použití Lepeného systému UltraPly TPO, jsou pásy TPO plnoplošně přilepeny lepidlem TPO Bonding Adhesive ke kompatibilnímu podkladu. Sousední pásy mají přesah alespoň 100 mm a jsou svařeny horkým vzduchem. Okraje střechy a prostupy musí být lemovány podle technických specifikací Firestone.
Tento lepený systém může být použit na každé budově, kde se konstrukce střechy slučitelná s kotvicím systémem tepelné izolace a zaručuje dostatečný odpor proti vytržení kotev. Tepelná izolace musí být slučitelná s lepidly Firestone.

Firestone TPO Přitěžovaný systém
Při použití Přitěžovaného systému UltraPly TPO jsou pásy TPO volně položeny na přijatelném podkladu. Sousední plachty mají přesah minimálně 100 mm a jsou svařeny horkým vzduchem. Okraje střechy a prostupy musí být lemovány podle technických specifikací Firestone. Po dokončení hydroizolace střechy, TPO fólie je přidržována na střeše vrstvou praného říčního štěrku nebo dlaždicemi dle výpočtu sání větrem, minimální plošná hmotnost je 50 kg/m2. Přitěžovaný systém může být použit na jakékoli budově, kde nosná konstrukce střechy přenese dodatečné přitížení a kde spád střechy není větší než 1:6.

Dodávané rozměry:

Tloušťka (mm) 1,2 – 1,5 – 1,8
Plošná hmotnost (kg/m2) 1,13 – 1,53 – 1,70
Šířka role (m) 1,5 – 2,0 – 3,0
Délka (m) 30,5

Fyzikální vlastnosti:

Vlastnost Zkušební norma Hodnota
Vodotěsnost EN 1928 (B) splňuje
Chování při vnějším požáru EN 1187 BROOF(t1),BROOF(t3)
Reakce na oheň EN 13501-1  E
Odolnost spoje proti rozloupnutí EN 12316-2 ≥ 100 N/50mm
Odolnost spoje na střih EN 12317-2 ≥ 800 N/50mm
Pevnost v tahu (oběma směry) EN 12311-2 (A) ≥ 800 N/50mm
Průtažnost (oběma směry) EN 12311-2 (A) ≥ 20%
Odolnost proti úderu – měkký podklad EN 12691 (B) ≥ 2000 mm
Odolnost proti úderu – tvrdý podklad EN 12691 (A) ≥ 800 mm
Odolnost proti statickému zatížení – měkký podklad EN 12730 (A) ≥ 25 kg
Odolnost proti statickému zatížení – tvrdý podklad EN 12730 (B) ≥ 25 kg
Odolnost proti roztržení (oběma směry) EN 12310-2 ≥ 400 N
Odolnost proti prorůstání kořínků EN 13948 splňuje
Rozměrová stabilita EN 1107-2 ≤ 0,5%
Bod lámavosti EN 495-5 ≤ -45°C

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Pro kvalitní instalaci střešního systému a izolaci všech detailů na střeše vyvinula firma Firestone kompletní řadu příslušenství střešního systému Firestone UltraPly TPO.

Lemování

UltraPly TPO nevyztužené lemování se vyrábí z nevyztuženého termoplastického polyolefinu a používá se pro lemování a utěsnění systému všude tam, kde se nedají použít tvarovky.

UltraPly TPO vnitřní/vnější prefabrikovaný roh je vyroben z nevyztužené termoplastické polyolefinové membrány a používá se pro lemování vnitřních, vnějších rohů a také pro lemování hranatých prostupů.

UltraPly TPO botky na potrubí jsou vyrobeny z nevyztužené termoplastické polyolefinové membrány a používají se k utěsnění kruhových prostupů.

UltraPly TPO zakázkové tvarovky jsou k dispozici jako kruhové, hranaté a kónické tvarovky. Mohou být dodány jako uzavřené nebo dělené.

UltraPly TPO vyztužené světlíkové rohy jsou vyrobeny z vyztužené fólie a používají se pro lemování světlíků a vnějších rohů.

UltraPly TPO 8“ (203 mm) vyztužený pás z fólie tl. 1,5 mm se používá pro utěsnění mezilehlých kotvení přes střešní fólií.

Lepidla a tmely

UltraPly TPO Bonding Adhesive je rozpouštědlové kontaktní lepidlo k lepení TPO na dřevo, kov, zdivo a jiné vhodné materiály.

UltraPly TPO Cut Edge Sealant je polymerový tmel používaný pro utěsnění všech stříhaných okrajů membrány UltraPly TPO.

Water Block Sealant je butylový tmel používaný pro provádění vodotěsných spojů. Aby byl funkční, musí být stlačen.

General Purpose Sealant (univerzální tmel) je kvalitní bílý tmel používaný na těsnění stříhaných okrajů fólie UltraPly TPO a jako obecný tmel pro dotěsňování.

Příslušenství QuickSeam

Výrobky QuickSeam mohou nabídnout řešení připojení TPO na jiné materiály a také možnost opravy stávajících termoplastických fólií.

Single-Ply QuickPrimeTM Primer je rozpouštědlový aktivátor pro čištění a přípravu fólie UltraPly TPO a stávajících termoplastických fólií před nalepením produktů QuickSeam.

UltraPly TPO QuickSeamTM Flashing je pás z nevyztužené fólie TPO nalaminované na bílou pásku do spojů a může být použit na lemování ukončení střechy nebo pro utěsnění mezilehlých kotvení střechy.

Jiné příslušenství

Vruty Firestone (různé druhy) se používají k přichycení membrány a tepelné izolace k podkladu přes podložky nebo kotvicí pásky.

HD podložky do spojů jsou pozinkované podložky průměru 60mm používané pro kotvení UltraPly TPO membrány.

TPO servisní chodník (tmavě šedý) se používá pro vytváření neklouzavých servisních chodníků a ochranu membrány v místech s pravidelným provozem.

TPO poplastovaný plech je vyroben nanesením vrstvy TPO na pozinkovaný plech a používá se na lemování detailů střechy.

Reference

Zobrazit všechny reference

Máte zájem o naše služby? Kontaktujte nás!