Materiály Dryvit Systems

Dryvit Outsulation

Špičkový systém Dryvit Outsulation na bázi 100% modifikovaných akrylátů. Vyniká svou pružností, čímž zabraňuje vzniku mikrotrhlin vlivem střídání teplot a eliminuje rozměrové změny podkladu. Systém potvrdil svou odolnost během silného krupobití v severomoravském kraji v srpnu 2000. Pro svou značnou otěruvzdornost nepoškodí škrábání mincí strukturu ani barvu omítky. Povrchová vrstva omítky zabraňuje pronikání vody k podkladu a při zašpinění lze fasádu snadno omýt. Americký patent velmi účinně zabraňuje usazování mikroskopických prachových částí a fasádá si zachovává dlouhodobě čistý vzhled.

Dryvit Outsulation TR

Silikonový systém Dryvit Outsulation TR rozšiřuje systémovou řadu. Přísada silikonové pryskyřice v omítce systému zlepšuje paropropustnost a propůjčuje samočistící schopnosti. Stejně jako systém Outsulation odolává i tento systém otěrům, lze jej omýt a zachovává si své barevné vlastnosti a pružnost. Je dostupný v různých odstínech a strukturcách. Novinkou je struktura vápence s možným tónováním.

obr

obr_1

Dryvit Drysulation

Dalším systémem je cenově zajímavý minerální systém Dryvit Drysulation. Mezi jeho výhody patří dobrá paropropustnost, odolnost proti vzniku plísní a odolnost vůči kyselým dešťům.

U obou systémů si zákazník může vybrat z několika druhů struktur omítek a z 350 barevných odstínů nebo fasádních nátěrů. Fasádní nátěr Demandit je akrylátový hladký nátěr pigmentovaný v základních odstínech. Silikonová fasádní barva Silstar je taktéž pigmentovaná v základních odstínech.

Dryvit Roxsulation

Systém je založený na sloučení minerální vlny s nehořlavými minerálními materiály, a proto je doporučován pro budovy se zvýšenými nároky na na požární ochranu, případně pro budovy, kde je kladen i nárok na akustickou izolaci. Nehořlavé složky systému Roxsulation splňují všechny požadavky protipožární ochrany.

Dryvit Outsulation SLKV

V systému Outsulation SLK jsou použity silikátové omítky s křemičitým kamenivem s pojivem na bázi vodního draselného skla. Silikátový systém zajistí fasádě estetický vzhled a současně tvoří dokonalou ochranu před atmosférickým a civilozačním znečištěním jako je jemný polétavý prach, saze, apod.

Silikátové omítky Dryvit SLK se vyznačují vysokou paropropustností, trvanlivostí a odolností proti úderům. Dodatečná výhoda křemičitých omítek Dryvit je přilnavost k podkladu. Omítky jsou dodávány v podobě mokrých směsí, v bohaté barevné paletě (barvené ve hmotě) a různých strukturách. V systému Outsulation SLK může být použit jako izolant fasádní polystyrén o tloušťce do 20 cm.

Dryvit Roxsulation SLK

Složkami systému Dryvit Roxsulation SLK jsou mezi jinými minerální lepící hmoty, desky z minerální vlny, silikátové omítky s křemičitým kamenivem. Toto složení umožňuje použití systému u budov, kde je kladen důraz na požární bezpečnost a použití izolace s lepšími akustickými vlastnostmi.

Materiály použité v systému Roxsulation SLK mají výborné užitkové i provozní vlastnosti, jako je nízká nasákavost, vysoká paropropustnost, odolnost proti mechanickému poškození a UV záření. Pro výrobu jednotlivých komponentů systémů jsou používány především přírodní suroviny. Omítky použité v systému jsou vyráběné na bázi vodního draselného skla, polymerové disperzi a pečlivě vybraných frakcí kameniva. Omítky mohou být pigmentovány dle vzorníku nebo v barvě speciálně dle přání zákazníka.

Ultra – Tex

obr_2

Použití omítek této řady přináší nečekaně dokonalý architektonický dojem. Ultra – Tex trvale odolává atmosférickým vlivům, a to díky vyjíměčnému složení nejvyšší kvality akrylových sloučenin, cementu a pojiv.

Aplikuje se na předem připravenou základovou vrstvu na betonovém, zděném omítnutém či jiném povrchu. Je vhodným řešením pro rekonstrukce památek. Ultra – Tex je k dispozici v několika vybraných odstínech a vzorech (vzor vytváří šablona). Díky těmto omítkám dosáhneme přirozeného vzhledu např. cihlové stěny nebo kamene.

Mozaikové omítky

obr_3

obr_4

obr_5

Velmi efektivní vzhled mají také omítky Ameristone (hrubší zrno) a Stonemist (jemnější zrno), které velmi zdařilým způsobem imitují např. žulu, nebo jiné horniny. Omítky jsou proveditelné v několika odstínech. Povrch omítky se doporučuje opatřit uzavíracím nátěrem Seal Clear.